Polikarbonāts

Polikarbonāts

tas ir ciets bezkrāsains polimēra materiāls, kas neapstrādāts parasti sastopams granulu veidā. Tas ir stingrs, viegls, optiski caurspīdīgs, plastisks, salizturīgs un ilgmūžīgs.

Materiālam ir plašs lietojums:

  • Komercbūvēs: ēku pārsegumu stiklošana, eksterjera risinājumi, aizsargnožogojumi veikalos, bankās, muzejos, skatlogi, industriālās siltumnīcas.

  • Pilsētbūvē: sporta laukumu pārsegumi un nožogojumi, nožogojamās konstrukcijas pie šosejām, nožogojamās konstrukcijas un pārsegumi autobusu un dzelzceļa stacijās, degvielas uzpildes stacijās, dizaina un mazu konstrukciju risinājumi.

  • Privātās būvēs: balkonu, lodžiju un mansardu stiklošana, siltumnīcas un ziemas dārzi, nojumes un jumtiņi, baseinu pārklājums.

  • Reklāma: gaismas konstrukcijas, tablo, izkārtnes un burti, reklāmas stendu konstrukcijas, dizaina risinājumi.

  • Dizains: piekaramie griesti, starpsienas ofisiem, dekoratīvie paneļi un citi dizaina risinājumi.

  • Ražotnes: detaļu korpusu izgatavošana, aizsargstiklojums apgaismojumam, dušas kabīnes.

Sazinies ar mums

SIA "Weis A" piedāvātā produkcija

Monolītais polikarbonāts

Monolītais polikarbonāts

Tā ir polimēra loksne bez iekšējiem tukšumiem. Lai arī vizuāli ir absolūti līdzīgs stiklam, tas ir daudz vieglāks un stingrāks par stiklu. Monolītajam polikarbonātam ir ļoti plašas lietojuma iespējas, sākot no pārklājumiem un norobežojošām konstrukcijām un beidzot ar tā uzstādīšanu pakešu logos.

Šūnu polikarbonāts

Šūnu polikarbonāts

Šūnu polikarbonāts ir polikarbonāta loksne, kas sastāv no diviem, trim vai četriem slāņiem, kas savā starpā veido kameras un stingrības ribas. Šāda struktūra nodrošina materiāla loksnei stingrību un lokanību, kas dod iespēju materiāla plašai izmantošanai.

Svarīgi zināt

Polikarbonāta lokšņu transportēšana

Šūnu polikarbonāta lokšņu transportēšana tiek veikta kravas automašīnā ar atbilstošu gabarītu kravas kasti un līdzenu grīdu bez nelīdzenumiem.


  • 4–8 mm loksnēm nav pieļaujams pārsniegt kravas kastes gabarītus,
  • 10–16 mm loksnes var pārsniegt ne vairāk kā 0.8–1.00 metru.

Loksnes jātransportē horizontālā veidā.
Nepieciešamības gadījumā loksnes var transportēt sarullētā veidā slēgtā kravas kastē. Ir nepieciešams, lai kravas kastes augstums un platums atbilstu minimālajam pieļaujamajām izliekuma rādiusam (skatīt tabulu). Transportēšanai nelielos attālumos pieļaujamas, ka kravas kastes iekšējais platums ir par 10% mazāks par pieļaujamo rādiusu.

Loksnes biezums mm681016253235

Minimālais izliekuma rādiuss metros

07

1.05 

1.402.804.405.606.10

Polikarbonāta lokšņu uzglabāšana

Gadījumā, ja loksnes netiek montētas uzreiz, jāparūpējas par to pareizu uzglabāšanu.

1. Vēlams uzglabāt slēgtā telpā, lai materiāls pārlieku neuzkarst no tiešiem saules stariem.
2. Ja nav pieejama slēgta telpa, jāparūpējas, lai materiāls būtu apsegts ar saules necaurlaidīgu pārklājumu (kartons, koka dēļi u.c.). Lai augšējās loksnes nenestu prom vējš, tās jānoslogo, piemēram, ar smagiem dēļiem. Nedrīkst pārklāt polikarbonātu ar PVH pārklājumu vai citu materiālu, kas var bojāt polikarbonātu saskaroties.
3. Loksnes jāuzglabā uz paletes, lai tās nesaskaras ar zemi.
4. Polikarbonāta loksnēm ir polietilēna plēves aizsargpārklājums pret mehāniskiem bojājumiem un aizsardzībai no netīrumiem uzglabāšanas un montāžas laikā. Plēvi ieteicams noņemt tikai pēc montāžas beigām.
5. Loksnes jāuzglabā tikai horizontāla veidā.

Polikarbonāta lokšņu montāža

 Katrai polikarbonāta loksnei ir aizsargplēve un apzīmējumi, kura puse ir paredzēta montāžai uz ārpusi. Montējot polikarbonātu, ir svarīgi nodrošināt pareizu lokšņu montāžu.

 Ja polikarbonāts tiek griezts, tā malas ir jānolīmē ar līmlenti, lai pasargātu materiālu no putekļu un mitruma iekļūšanas.

 Montāžas laikā aizsargplēvi paceļ par 50 mm no malām, lai pēc montāžas to būtu vieglāk noņemt. Drošai un vieglai plēves noņemšanai to nepieciešams noņemt 2 nedēļu laikā pēc montāžas

Polikarbonāta lokšņu aizsargplēve

 Polikarbonāta loksnes tiek marķētas ar dažādu krāsu aizsargplēvi. Plēve ar marķējumu paredzēta montāžai uz āru (puse ar UV pārklājumu), bet caurspīdīgā –montāžai uz iekšpusi.

 Montējot polikarbonātu, ir svarīgi uzmanīgi sekot norādījumiem par loksnes montāžu. Pretējā gadījumā loksne saules staru ietekmē var pakļauties straujai sagrūšanai. Šādā gadījumā ražotājs nepieņem pretenzijas.

 Ilgstoša saules staru iedarbība uz aizsargplēvi iznīcina plēves struktūru, un tas rada grūtības tās noņemšanai.

Polikarbonāta lokšņu uzstādīšanas (montāžas) noteikumi

Montāžas noteikumi

SIA "Weis A" pasūtījuma forma